Teorie vnitřního dítěte

Vše co se netýká plenek, sexu a všemožných úchylek. Klidně se tady můžete bavit i o počasí, nebo Babišovi. :-D
Odpovědět
Uživatelský avatar
PakoDaddy
Příspěvky: 31
Registrován: stř 28. říj 2020 21:48:24
Bydliště: NJ
Pohlaví: Kluk
Sexuální orientace: Heterosexuální
Nosíte plenky i na veřejnosti?: Ano
Nosíte dudlík?: Ano
Teorie vnitřního dítěte

Příspěvek od PakoDaddy » pon 14. pro 2020 18:35:54

Vítejte v příspěvku o trochu jiném pojetí AB/DL. Drtivá většina lidí řeší tuto "zálibu" jako sexuální odchylku, diagnostikovanou jako infantilismus, fetišismus, koprofilii a další. V podstatě jsou s tím smíření,protože se dočetli, že jde o stav neměnný, touhy, které lze utlumit, ale nikoliv zcela potlačit nebo vymýtit. Asi víme z vlastní zkušenosti, že lze abstinovat, ale nikdy na to nelze přestat myslet. Freud a posléze Jung a řada dalších psychoanalytiků to zdůvodňovali ustrnutím sexuálního vývoje v raném dětství, kdy pro nás sání a vylučování bylo středobodem známého vesmíru. Ale já se v poslední době zabývám mnohem novějšími pracemi Alice Millerové nebo Johna Bradshawa. Ty položily základy psychologie mnohavrstevné osobnosti. Podle nich je v každém z nás celá řada osobností, ale nikoliv cizích jako u schizofreniků, nýbrž nás samých v různých obdobích našeho života. Máme své vnitřní děti, vnitřní rodiče a řadu dalších. Ty ovlivňují naše jednání, myšlení i každodenní rozhodování. Naše vnitřní děti dokonce nemusí mít nutně stejné pohlaví jako my, mohou jej střídat a mohou přicházet v kterémkoliv věku. Na těchto teoriích byly následně založeny terapeutické postupy, známé jako léčení vnitřního dítěte. Jsou poměrně úspěšné a dají se aplikovat na většinu životních problémů včetně partnerských vztahů. Ale aby nedošlo k omylu, žádná z těchto prací ani praktikující terapeuti se nikdy ani náznakem nezmiňují o symptomech AB/DL. Nicméně při terapii jsou používány postupy, kdy se pacient (nebo lépe klient) vciťuje až proměňuje ve své vnitřní dítě věku podle aktuálně řešeného problému. Regresivně se tak hledají kořeny současného problému v minulosti a také se v minulosti napravují; tam kde vznikly. A protože mi tady začaly věci dobře zapadat do sebe, začal jsem uvažovat, jak propojit klasické sexuologické diagnózy s teorií vnitřního dítěte a vše mi dává docela logický smysl. Dokonce takový, že po uvědomění si některých ranních zážitků se mi jaksi automaticky posunulo zaměření od čistého DL mnohem více k AB. Takže jsem se chtěl podělit o látku k přemýšlení a studiu. Pokud jste zvídaví, budu se těšit na případné komentáře.
Tolerantní a otevřený ABDL baby/Daddy. 54 let, Severní Morava.


Odpovědět