Reálná absorpce plen - Vědecky

Vše co se netýká plenek, sexu a všemožných úchylek. Klidně se tady můžete bavit i o počasí, nebo Babišovi. :-D
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kuba.k
Příspěvky: 30
Registrován: ned 26. zář 2021 23:21:14
Bydliště: Libochovice
Pohlaví: Kluk
Sexuální orientace: Bisexuální
Nosíte plenky i na veřejnosti?: Ano
Nosíte dudlík?: Ne
Reálná absorpce plen - Vědecky

Příspěvek od Kuba.k » pát 04. úno 2022 16:47:34

Ahoj všichni,
Zakládám toto téma, abychom se dohodli na nejlepších inkontinenčních plenách, co se dají pořídit na českém trhu. Vezmeme to trochu vědecky.
Jde mi o to, abychom našli ty nejlepší vhodné pleny k různým úkonům.

(reálná absorpce = těsně před protečením nebo lehký flíček v rozkroku)
Kategorie:
1. Domácí užití (pouze jednu plenu) Reálná absorpce
2. Na veřejnosti (zimní období - více vrstev oděvu - podzim, zima) diskrétnost/reálná absorpce
3. Na veřejnosti (letní období - měně vrstev oděvu - jaro, léto) diskrétnost/reálná absorpce
4. Sportovní činnost (Kolo, běh, posilovna, plavání,... ) :D

ČÍM VĚDEČTĚJI KTOMU PŘISTOUPÍTE, TÍM LÉPE.
Například Já:
Vybral jsem si kategorii 2. Jsem muž v práci, nechci aby mě někdo odhalil. Přijímám tekutiny nadměrně než obvykle (z hlediska vědy :D )
Potřebu vykonávám raději pozvolna, protože nechci skončit s flíčkem. Moč moc nezadržuji a dle potřeby upouštím. Až když už cítím že je plena řádně naplněná a hrozí protečení nebo se znatelně ztratí její diskrétnost odcházím na vhodné místo, kde ještě zariskuji a pozvolna zkusím plenu doplnit. Poté provedu výměnu a použitou plenu v igelitce beru sebou abych ji na kuchyňské váze zvážil a dopočítal se tak kolik reálně absorbovala. (nezapomenu odečíst hmotnost identické pleny před použitím)
1g = 1mlTento pokus opakuji pro jistotu ještě jednou v jiný den. Z výsledků udělám průměrnou hodnotu :) :)

Každý z nás má jisté zkušenosti. 100% každý už ví jak je dobré plenu použít. Tím eliminujeme nepřesnost měření.
Výsledek testu bude např. vypadat takto:
Ahoj,
zkoušel jsem variantu Č 3. s plenkou Tena Proscin pants plus, velkikost L - udávaná absorpce výrobcem 1440 ml. poměrně aktivně (převážně chůze) mi vydržela cca 4-5 hodin po zvážení jsem zjistil, že reálně absorbovala 635 ml. Možná by se ještě něco fakt málo do ní vešlo, ale podle mích zkušeností bych riskoval ostudu - Byl jsem s rodinou na výletě na Václaváku :D

Asi tak nějak by měl vypadat výsledek. Chápu že každý k tomu bude chtít něco napsat nebo si něco ujasnit, takže kdo píše výsledek Testu napíše ho tučně.
pevně věřím, že každý z nás je svím způsobem vědec na plenky a určitě nějaké viz. víše podobné srovnání dokáže napsat. My ostatní aspoň pak jednoduše zjistíme které pleny a cca kam si máme pořídit.

Díky všem a já dnes mohu zatím přispět vědecky Takto:

zkouším variantu č. 2. Jsem muž. Ráno po probuzení jsem si řekl, kolik těch plenek asi spotřebuju za celí den ;) ráno tedy měním plenu Attents slip L10 regular (neudávají absorpci) - ještě by se do ní jedna ranní dávka vešla ale spěchám do práce. Zvolil jsem zase tu samou. v Práci přijímám více tekutin. Od 7 - 11h jsem vypil 1L čaje a v 11 hodin se ztrácela diskrétnost. Mám před sebou aktivní pochůzku před vícero lidmi a tak raději volím výměnu která mi postačí cca na max 2h. L10 už značně naplněnou měním za Depend super underwar s udávanou absorpcí 1360 ml. Tu měním v 13:00 cítím že už je na své hranic, v bezpečí ještě plním a objevuje se malí flíček. přebaluji na Molicare Elastic L9 (3856ml) ta mi vydržela do 16h a raději přebalím protože nebude vhodný prostor. Zvolil jsem opět Molicare Elastic L9 ta mi vydržela do cca 19h to už jsem byl doma. Od 11-19h jsem vypil 0,5L čaje, 0,5L vody a 0,5 L Piva. Jdu ještě do hospody volím iD slip L extra plus (absorpce 2950 ml) ve 23:00 spěchám domů iD je fakt plná a potřeba velká. V bezpečí testuji plenu celím obsahem a iD už protéká až mám mokrou i botu :D Od 19- 23h jsem vypil 4x 0,5L piva. Na spaní volím Abri L4 s absorbcí 4000 ml - ta mi vydržela až do rána a absorbovala za noc 2x velké dávky.

Souhrn: za 24 hodin při denní spotřebě tekutin 4,5 L spotřeba 7 plenek


Příště místo vypitého množství zavážím plenky a napíši jejich reálnou absorpci.
Tak testům zdar :D - těším se na vaše testy.
ÚSTECKÝ -

Uživatelský avatar
Treti oko
Příspěvky: 279
Registrován: pon 29. kvě 2017 13:49:27
Pohlaví: Kluk
Nosíte plenky i na veřejnosti?: Ne
Nosíte dudlík?: Ano
Re: Reálná absorpce plen - Vědecky

Příspěvek od Treti oko » pát 04. úno 2022 17:38:19

Takovou analýzu nedám. Naposledy jsem si tak nějak vyzkoušel, co vydrži zelený Tena comfort... Dva litry piva plus eště asi půl litru nealko, to jsem vypil před a v průběhu "noční akce." Ráno byla plínka nacucaná skoro až na zadek. Kolikrát jsem se vypustil ? - Snad třikrát, už si to fakt nepapamatuju.

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 72
Registrován: pát 15. lis 2019 22:40:34
Bydliště: Adamov u Brna
Pohlaví: Kluk
Sexuální orientace: Heterosexuální
Nosíte plenky i na veřejnosti?: Ano
Nosíte dudlík?: Ano
Re: Reálná absorpce plen - Vědecky

Příspěvek od Firzen » ned 06. úno 2022 20:22:46

V zimě vypít denně 4,5 litrů tekutin mi zní jako dobrý recept na to, jak si poškodit ledviny. To bych nikomu nedoporučoval dělat! To možná tak v létě a při velké fyzické námaze, jinak ne.
Vyzkoušejte naši kreslící ABDL aplikaci pro Android. Aplikace je i v Češtině, jen jsme zapomněli doplnit české obrázky.

Uživatelský avatar
kluk-v-plenkach
Administrátor fóra
Příspěvky: 414
Registrován: stř 10. kvě 2017 15:42:34
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Kluk
Sexuální orientace: Bisexuální
Nosíte plenky i na veřejnosti?: Ano
Nosíte dudlík?: Ano
Re: Reálná absorpce plen - Vědecky

Příspěvek od kluk-v-plenkach » čtv 10. úno 2022 7:03:24

Firzen píše:
ned 06. úno 2022 20:22:46
V zimě vypít denně 4,5 litrů tekutin mi zní jako dobrý recept na to, jak si poškodit ledviny. To bych nikomu nedoporučoval dělat! To možná tak v létě a při velké fyzické námaze, jinak ne.
Pije se podle žízně, ne? Ne podle tabulek ;) Mám žízeň = piju.
Administrátor fóra

Osobní blog: https://diaperboycz.tumblr.com/

DreamerZ
Příspěvky: 61
Registrován: stř 24. lis 2021 1:30:12
Pohlaví: Kluk
Sexuální orientace: Heterosexuální
Nosíte plenky i na veřejnosti?: Ano
Nosíte dudlík?: Ne
Re: Reálná absorpce plen - Vědecky

Příspěvek od DreamerZ » sob 12. úno 2022 0:08:46

Na testy plen, absorbci, protékání atd., jsou videjka z laborky na YouTube. Např.:
Na tomto kanálu jsou asi nejserióznější testy.
"Náš život v plenkách začíná a život většiny v plenkách také končí. Těm, kdo je nosí i v tom mezidobí, se posmívají jen tupci."


Odpovědět